ESKİŞEHİR MİHALIÇÇIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Karne Mesajı

İlçemiz Milli Eğitim Müdürü Sayın Fikret ÇELİK´in Karne Mesajı
Karne Mesajı

Saygıdeğer Veliler!

Bugün 2013-2014 eğitim-öğretim yılının birinci döneminin sonuna geldik. Çocuklarınız ellerinden gelen bütün çabayı göstererek çalıştılar. Gayret ve kabiliyetleri ölçüsünde de bir ara değerlendirmeye tabi tutuldular. Onların karnedeki notları elbette ki önemlidir. Başarılı çocuklarımızla ne kadar gurur duysak azdır. Ancak notları düşük olan çocuklarımıza kırıcı davranışlarda bulunmayalım. Çocuklarımıza düşük notun her zaman düzeltilebileceği,fakat kırılan bir kalbin onarılmasının herzaman mümkün olmayacağını ve çoğu zaman da kalıcı hasarlara yol açacağı anlayışı ile yaklaşarak onlara her yönden destek olmanızı ve onları hoşgörü ile karşılamanızı tavsiye ediyorum. Unutmayalım ki başarı ve başarısızlıkta hepimiz pay sahibiyiz. Bu önemli görevde sizlerin hep yanımızda olacağı inancıyla tatil döneminde çocuklarınızla birlikte sağlıklı, mutlu ve huzurlu günler diliyorum.

Kıymetli Meslektaşlarım!

Ülkemizin geleceğini emanet edeceğimiz şimdinin çocukları fedakarlığımızı, sorumluluğumuzu, sahiplenme derecemizi ve aidiyet anlayışımızı çıkarabileceğimiz yüksek düzeyler ölçüsünde istenilen  seviyelere ulaşacaktır. Yeni nesilin her anlamda bizlerin eseri olacağını her an aklımızda bulundurmalıyız. Bu görevin yerine getirilmesinde başarılar diler iyi bir tatil geçirmenizi temenni ederim.

Sevgili Öğrenciler!

Yakın bir gelecekte ülkemize hizmet edebilecek bireyler olarak nitelikli bir donanıma sahip olabilmeniz için bizler bir gayret içindeyiz. Bizler geleceğin çok daha aydınlık ve güçlü ülkesine sizlerle ulaşılabileceğimizin bilincindeyiz. Umuyorum ki, siz sevgili çocuklarımız da bu bilinçle kendinize birer hedef koyup bu hedefe kilitlenmiş olasınız. Elinizdeki karneler kendinizi değerlendirmek, birinci dönem muhasebesini yapmanız için verildi. On altı günlük tatilde hem eksiklerimizi gidermek hem de dinlenmek için verildi. Dinlenmenin yan gelip yatmak olmadığını bildiğinizden eminim. Bu süreyi aktif bir dinlenme içerisinde geçirerek ikinci döneme daha dinamik bir şekilde başlayacağınızdan emin olarak hepinize iyi tatiller diliyor, sevgilerimi sunuyorum.

 

                                                                                                                                                                Fikret ÇELİK

                                                                                                                                                         İlçe Milli Eğitim Müdürü

Hükümet Konağı Mihalıççık - 0222 631 22 92

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.