ESKİŞEHİR MİHALIÇÇIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

10 Kasım ATATÜRK´ü Anma Törenleri

Türk kültür ve medeniyetini Cumhuriyet çatısı altında bugünlere taşıyan yüce önderimiz, başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün aramızdan ayrılışının 75. yıldönümünü saygı ve rahmetle anıyoruz.
10 Kasım ATATÜRK´ü Anma Törenleri

10 Kasım Törenleri10 Kasım Törenleri10 Kasım Törenleri10 Kasım Törenleri10 Kasım Törenleri10 Kasım Törenleri10 Kasım Törenleri10 Kasım Törenleri
Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK hayatı boyunca Türk milletinin çağdaş ve bayındır bir millet olması amacıyla çaba göstererek; "Kendiniz için değil, bağlı bulunduğunuz millet için elbirliği ile çalışınız. Çalışmaların en yükseği budur. " ilkesiyle yeni kuşaklara öncelikli hedefi göstermiştir.

Mustafa Kemal Atatürk, devasa bir orduya mukavemet azmiyle bütün imkansızlıkları, yoklukları bertaraf edebilen yapıcı ve çözümcül bakış açısıyla milletimizin yarınlarını şekillendiren inkılaplara imza atmıştır. Başöğretmenimizin ileri görüşlülüğünün ve liderliğinin en büyük kanıtı olan bu inkılaplar, Atatürk ilkelerinin de temelini oluşturmaktadır.

Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk´ü ebediyete uğurlarken, Onun ilkelerini benimseyip büyük emaneti Türkiye Cumhuriyeti´ni muhafaza etmenin onurunu duymaktayız. Nitekim ülkemizi Atatürk´ün hedeflediği çağdaş uygarlık seviyesine ancak bu bilinçle ulaştırabiliriz.

Bu duygu ve düşüncelerle bağımsız Türkiye Cumhuriyeti´nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk´ü ve vatanımız uğrunda canını feda etmiş kahramanlarımızı saygı, rahmet ve şükranla anıyoruz.

Hükümet Konağı Mihalıççık - 0222 631 22 92

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.